Fot. Julia, Agata i trener Paweł Zagrodnik w Zakopanem

Trwają intensywne przygotowania naszych zawodniczek do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

  • 21 czerwca 2021

Zakończył się 4-ro dniowy camp kadry narodowej w Zakopanem. Dzisiaj (21.06) po śniadaniu nasi olimpijczycy przemieszczą się z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zadopanem do ośrodka treningowego w Samorin na Słowacji, gdzie trenować bedą do najbliższej niedzieli na campie olimpijskim. To jeden z nielicznych w tym roku camp olimpijski, na którym spodziewamy się licznej silnej obsady judoków z całej Europy. Chociaż początkowo w planie kadry PZ Judo trener Błachnio zaplanował silny camp w Netanii w Izraelu, to jednak - biorąc pod uwagę napięcia wewnetrzne w tym kraju wystepujące w momencie podejmowania decyzji a także spodziewane wysokie temperatury - ostatecznie nasza kadra narodowa wybrała słowackie Samorin, ostatni zagraniczny ośrodek treningowy w drodze do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Do przebywających obecnie w Zakopanem Agaty i Julii dołączy w Samorin Zuzia Łogozna ( wraz kadrą narodową juniorek i trenerem kadry juniorek Jackiem Kowalskim ) powracajaca z Sarajeva. Przypomnijmy, w sobotę na zawodach Pucharu Europy Juniorek w Sarajevie Zuzia łogozna po niezwykle zacietych pojedynkach zdobyła wysokie 5. miejsce robiąc pierwszy krok do zakwalifikowania sie do wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w Luksemburgu. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny.

To juz zaledwie ostatnie 34 dni do startu w IO w Tokio Agaty i 35 dni do startu Julii. Wkrótce poinformujemy Was o ostatnim spotkaniu z zawodniczkami i ich trenerem przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Zespół KS Polonia

Partnerzy