Dawid Szulik pisze nowy rozdział historii Polonii Rybnik!

• 18 sierpnia 2021

To był piękny dzień dla polskiego i rybnickiego judo.

Startujący w dniu dzisiejszym na Mistrzostwach Europy Kadetów w Rydze Dawid Szulik pisze nowy rozdział historii naszego klubu !

Startujący w kat. wag. do 73 kg Dawid Szulik był naszym cichym kandydatem do medalu na rozgrywanych w stolicy Łotwy Mistrzostwach Europy Kadetów. W Rydze do rywalizacji o medale stanęło 393 judoków z 37 państw. Dawid nie zawiódł, wygrał pięć z sześciu stoczonych tego nia pojedynków i stanął na podium Mistrzostw Europyt Kadetów z brązowym medalem na piersi. Gratulacje Dawid !! Wielkie gratulacje dla trenerów klubowych Dawida i jeszcze większe dla trenerów kadr narodowych; kadetów i juniorów, tych głównych i tych współpracujących. Wykonaliście na zdrupowaniach kadr narodowych w ciagu tych trudnych dla nas ostatnich dwóch lat pracę chyba większą niż tą jaką my wykonaliśmy z Dawidem w klubie. Dziękujemy !!!

Dawid; wzór pracowitości, sumienności i obowiązkowości. Nastawiony na sukces i... cierpliwy. Już w ubiegłym roku miał i mieliśmy my apetyt na medal Mistrzostw Europy Kadetów. Pandemia Sars-Cov-2 pokrzyżowała nasze plany - ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów zostały jak wiele innych imprez sportowych odwołane. Praca i cierpliwość popłaca - dzisiaj z Dawidem świętujemy jego brązowy medal !!

Gratulujemy dzisiejszego brązowego medalu również Danieli Badurze i wczorajszego Wiktorii Ślązok, zawodniczkom zaprzyjaźnionego GKS Czarni Bytom.

zobacz listy walk w kat. 73 kg: Draw - IJF live

zobacz zdjęcia Dawida i kat 73 kg ze strony EJU: Cadet Championships Riga - European Judo Union (eju.net)