Fot. Szymon Szulik ze srebrnym medalem Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu.

Szymon Szulik ze srebrnym medalem Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu, V miejsce Adriana Stefańskiego.

  • 7 listopada 2021

Ze srebrnym medalem Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu, VII Memoriale Józefa Wiśniewskiego wraca do Rybnika Szymon Szulik - kat. do 66 kg. To kolejny sukces Szymona, który będąc jeszcze młodzikiem w rywalizacji z 37 starszymi kolegami zdobył srebrny medal, zwyciężając w 5 z 6 stoczonych pojedynków.

5. miejsce zdobył startujący w kategorii 55 kg Adrian Stefański (również młodzik) zwyciężając w 2 z 4 stoczonych pojedynków.

Startujący podobnie jak Szymon Szulik w kat 66 kg - Szymon Panek po świetnych dwóch wygranych pojedynkach w trzecim uległ zawodnikowi z Elbląga i musiał pożegnać się z turniejem.

W Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu wystartowało 268 zawodników z 81 klubów z całej Polski. Zawody te zaliczane są do zawodów kwalifikacyjnych do kadry narodowej juniorów młodszych na 2022 rok. O miejsce w kadrze narodowej w tej grupie wiekowej - poza startującą w Bytomiu trójką naszych zawodników - rywalizuje jeszcze Mateusz Jelonek. Szymona Panka będziemy mogli oglądać w kolejnych zawodach tej grupy wiekowej rozgrywanych już za 2 tygodnie w Oleśnicy.

Szymon Szulik i Adrian Stefański oraz nie startujący w Bytomiu Mateusz Jelonek wystartują już za trzy tygodnie w Mistrzostwach Polski Młodzików w Pile.

Przypomnijmy, że Szymon Szylik bronić będzie złotego a Adrian Stefański srebrnego medalu zdobytych rok temu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z wynikiami i statystykami zawodów pod linkiem: PP JUNIORÓW/EK MŁODSZYCH 06.11.2021 BYTOM (judostream.eu)