Fot. Julia Kowalczyk

Trudny start Julii Kowalczyk w Abu Dhabi

  • 26 listopada 2021

Wyraźnie niedysponowana nasza zawodniczka już w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość reprezentantki Wieliej Brytanii Acelyi Toprak.

Start w Abu Dhabi był dla Julii pierwszym po lipcowych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie nasza zawodniczka zajęła wspólnie z Agatą Ozdobą - Błach najwyższą lokatę ze startująccych na Igrzyskach polskich zawodników - VII miejsce. Wyraźnie niedysponowana, po niedoleczonej grypie Julia nie znalazła w Abu Dhabi recepty na agresywnie walczącą brytyjkę i już po pierwszym przegranym pojedynku musiała pożegnać się z turniejem.

Pierwszy dla Julii, zaplanowany po Igrzyskach w październiku start w Mistrzostwach Świata Wojska w Paryżu nie doszedł do skutku z powodu niegroźnego urazu. Wyłączył on też Julię z udziału w poprzedzającym Mistrzostwa w campie międzynarodowym w Maladze. W listopadzie natomiast Julia uczestniczyła w bardzo silnym campie w Golem w Albanii z udziałem zawodniczek m,. in. Kosowa, Izraela, Turcji, Słowenii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Czech. Tuz przed wyjazdem do Abu Shabi w 3 - dniowej konsultacji w Spale. Start w Abu Dhabi miał pozwolić Julii skonfrontować się z rywalkami, często nowej, młodej fali zawodniczek głodnych sukcesów.

Już jutro Julia wraz z koleżankami z reprezentacji Polski startujacymi w Abu Dhabi i trenerem Pawłem Zagrodnikiem wylatuje do Izraela na tygodniowy szkoleniowy camp miedzynarodowy.

Na kolejny start Julii musimy poczekać do pierwszej połowy lutego kiedy to nasza zawodniczka wystartuje w jednym z najsilniej obsadzonym Grand Slamie w Paryżu.

link do walk w kat wag 57 kg: Draw - IJF live