Fot. Ula Hofman na najwyższym stopniu podium w Pucharze Polski Seniorek w Warszawie

Zwycięstwo Urszuli Hofman w Pucharze Polski Seniorek w Warszawie

  • 12 czerwca 2022

Od zwycięstwa rozpoczęła start po ponad 2-letniej przerwie Urszula Hofman. Startująca w Pucharze Polski Seniorek w Judo w Warszawie (11.06.2022) Ula Hofman po dwóch zwycięstwach i wycofaniu się z finałowej walki jej przeciwniczki zajęła w swojej wadze do 70 kg pierwsze miejsce zgłaszając swoje aspiracje do rywalizowania w tej kategorii wagowej o miejsca dające jej prawo startu w najważniejszych imprezach światowych.

W Warszawie Ula pokonała kolejno: Marię Bączek ( Gwardia Warszawa ), Annę Dybę (AZS AWF Wrocław) i w finale przez niestawienie się przeciwniczki do walki Elizę Wróblewską z PGE AJ Poznań.

To świetny prognostyk przed zbliżającą się rywalizacją o liderowanie w kraju w tej kategorii wagowej i rywalizacją o punkty do rankingu olimpijskiego.

Dzisiaj w godzinach wieczornych Ula i Julia wyjechały z reprezentacją Polski na tygodniowy, międzynarodowy camp szkoleniowy do Porec w Chorwacji. Po nim Julia uda się na kolejny camp do Alicante w Hiszpanii po czym wystartuje w Grand Slamie Węgier (8.07.2022) - pierwszym dla niej turnieju kwalifikujacym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. i Grand Prix Zagrzebia (15.07.2022).

Dalsze starty Uli uzależnione bedą od stanu realizacji jej planów szkoleniowych.

Dla obu zawodniczek docelową tegoroczną imprezą są MIstrzostwa Świata Seniorów, które odbedą się w Taszkiencie 6-13 października.

Trzymajmy kciuki za przgotowania i starty naszych zawodniczek!

W Pucharze Polski Seniorek w Warszawie nie startował Dawid Szulik. Dochodzący do pełnej sprawności po przebytej kontuzji Dawid - podobnie jak Ula i Julia - weźmie udział w międzynarodowym campie w Porec w Chorwacji. Doicelowym tegorocznym startem Dawida bedą lipcowe Europejskie Igrzyska Młodzieży, które odbędą się Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Partnerem Dawida Szulika w rozwoju jego kariery sportowej jest Hossa Sp. z o. o. Działania społeczne | Hossa Sp. z o.o.

Link do wyników PP Seniorów w Warszawie: OPP SENIORÓW I SENIOREK 11.06.2022 WARSZAWA (judostream.eu)

 

Zespół KS Polonia