Fot. Igor Gabriel, pierwszy z lewej, na podium Mistrzostw Polski Młodzików w Kielcach. Zobaczymy go też na naszym turnieju.

Otwarty XV Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP - Rybnik 2022 już za dwa tygodnie !!!

  • 4 listopada 2022

Już za dwa tygodnie na hali sportowej MOSiR w Rybniku - Boguszowicach wspólnie ze Śląskim Związkiem Judo zorganizujemy XV Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP - RYBNIK 2022. 

Z naszego klubu w turnieju powinny wystartować wszystkie dzieci urodzone w latach 2006 - 2014. Szczegóły w komunikacie pod linkiem: Silesia Cup – Rybnik 2022 | Śląski Związek Judo (szjudo.pl) oraz u trenerów poszczególnych grup treningowych. Ponieważ zgłoszenia do turnieju mogą dokonywać tylko kluby -dlatego proszę rodziców aby zapisywały swoje dzieci do startu w zawodach u swoich trenerów. 

W zawodach wystartuje m. innymi Igor Gabriel - srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików a także pozostali, tak świetnie walczący w Kielcach młodzicy jak Wiktoria Mołdrzyk, Partyk Żemła i Konrad Liszka. W grupie starszych zawodników zobaczymy Szymona Szulika - brązowego medalistę ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej samej co Szymon grupie wiekowej wystartuje wracający po kontuzji Adrian Stefański.

Zawody w grupie wiekowej młodzika (urodzeni w 2009 i 2010 r,) będą obok Mistrzostw Śląska, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniu 17 grudnia - zawodami kwalifikującymi do kadry województwa śląskiego na 2023 rok. Miejsce w kadrze to możliwość skorzystania z szeregu dofinansowań do wyjazdów na zawody czy obozy sportowe.

Jeszcze raz zachęcam wszystkie trenujące u nas i zamierzające startować na zawodach dzieci na środowe randori (walki treningowe) w godz. 17.00 - 18.30 w Pawilonie Sportowym Judo i Szermierki. Tylko systematyczny trening uczyni Was lepszymi, sprawniejszymi, uczyni z Was zwycięzców. Macie w klubie, obok siebie świetne wzorce do naśladowania. Wykorzystajcie to !

Jeszcze raz zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na halę sportową MOSiR w Boguszowicach w sobotę 19 listopada. Razem, nieustająco budować będziemy lepsze judo :)

Zespół KS Polonia