Nominacje na Mistrzostwa Świata w Katarze rozdane!

  • 1 maja 2023

Nominacje na Mistrzostwa Świata w Katarze rozdane!
 
W niedzielę w Zakopanem Julia Kowalczyk otrzymała nominację i prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata. Julia niezmiennie będzie reprezentować nas w kategorii wagowej do 57 kg! Katar wydaje się dość egzotycznym miejscem na organizację Mistrzostwa Świata w JUDO. Natomiast warto zaznaczyć, że w 2021 roku odbył się tam turniej rangi Judo World Masters. Jest to cykl zawodów rozgrywany raz do roku, tylko dla najlepszych zawodników i zawodniczek z światowego rankingu.
 
W tym roku na Mistrzostwach Świata nie zabraknie innych gwiazd JUDO, praktycznie cała czołówka światowych zawodników potwierdziła swój udział. Julia miała już okazję reprezentować Polskę w Katarze, podczas turnieju World Masters w 2021 roku, gdzie wygrała jedną i przegrała drugą walkę. Wówczas najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Francji, zdobywając 5 złotych medali z Teddym Rinerem na czele. W tym roku Teddy Riner również wystąpi w najcięższej kategorii wagowej +100 kg. Tylko kategoria do 90 kg i 52 kg nie gości 'jedynek' z światowego rankingu.
 
Niestety, pomimo ogromnych kontrowersji, ostatnim rzutem na taśmę wystąpią judocy z Rosji i Białorusi, kosztem... judoków z Ukrainy. Reprezentacja Ukrainy zbojkotowała dzisiaj ten turniej związku z tą decyzją. My natomiast kibicujemy naszej zawodniczce i całej Polskiej Reprezentacji. Czekamy na dobry występ, a może nawet medal. Jest to arcyważny sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, które już za rok.
 
Powodzenia!