Szymon Szulik z KS Polonia Rybnik sięgnął po tytuł mistrza świata kadetów w judo!

  • 24 sierpnia 2023

Polonia Rybnik ma Mistrza Świata. Szymon Szulik pisze historię polskiego i rybnickiego JUDO!

 

Szymon Szulik, reprezentujący barwy KS Polonia Rybnik, zdobył wyjątkowy tytuł pierwszego polskiego mistrza świata kadetów w judo. Jego imponujący występ miał miejsce na arenie międzynarodowej w turnieju w Zagrzebiu, gdzie triumfował w rywalizacji w kategorii wagowej do 66 kg.

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Chorwacji, Szymon Szulik reprezentujący Polonię Rybnik, stawił się na wysokości zadania, docierając aż do wielkiego finału. W pojedynku o złoty medal zmierzyli się dwaj utytułowani zawodnicy – Szymon Szulik (numer rozstawienia 2) oraz Abil Yusubov (numer rozstawienia 1). Przeciwnik Szulika był aktualny mistrz Europy, także stawił czoła wyzwaniom, pokonując czterech rywali w czystej rywalizacji, w tym dwóch w zaciętych dogrywkach. Ostatecznie to jednak Szymon Szulik, z niezwykłą szybkością i pewnością siebie, zapisał swoje imię na kartach historii, triumfując w decydującej walce.

Przed finałem, Szulik wygrał serię ważnych pojedynków. W pierwszej rundzie pokonał Saudyjczyka Hamada Alkhaldiego w nieco ponad jedną minutę (ippon 1.40). Następnie zmierzył się z Hiszpanem Danielem Parrillą Munoza, a zacięta rywalizacja trwała aż sześć minut, zakończona wygraną Szulika. W ćwierćfinale spotkał się z brazylijskim zawodnikiem, Antonio Rochą, pokonując go w imponującym stylu (ippon 3.42). Półfinał to starcie z Giorgim Dularidze, reprezentantem Gruzji. To starcie było nie tylko o awans do finału, ale i momentem rewanżu, który Szymon Szulik wykorzystał do odwetu za wcześniejszą porażkę w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Pojedynek trwał prawie 6 minut, co dodatkowo podkreślało niezłomną wolę i determinację młodego judoki.

Sukces Szymona Szulika to prawdziwy hołd dla klubu KS Polonia Rybnik oraz polskiego judo. Jego spektakularne osiągnięcie stanie się bez wątpienia źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń judoków, motywując ich do poświęcenia, ciężkiej pracy i dążenia do zdobycia najwyższych laurów na arenie międzynarodowej.