Karolina Mika z brązowym medalem Pucharu Polski w Bytomiu!

• 6 listopada 2017

W sobotę odbyły się zawody klasyfikacyjne do kadry narodowej czyli Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Mł. w Judo - Memoriał Józefa Wiśniewskiego. Zawodniczka Polonii Rybnik zdobyła 3 miejsce. Na 5 miejscu został sklasyfikowany Karol Kuczera.

4 listopada w zawodach wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodniczek. Karolina Mika jako tegoroczna medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek była w dobrej formie i dyspozycji aby wywalczyć medal w wyższej kategorii wiekowej. Zawody rozpoczęła od przegranej z Oliwią Nosek. W repasażach już nikomu nie dała szans wygrywając kolejno z: Weroniką Nogaj i Justyną Lenerciak. W kat. do 48 kg startowało 11 zawodniczek, a najlepszą zawodniczką tego dnia okazała się Natalia Łukaszewicz.

Wysokie 5 miejsce wywalczył również w kat. do 50 kg Karol Kuczera. Karol rozpoczął zawody od wygranej z zawodnikiem gospodarzy - Jakubem Piotrowskim. Kolejną walką przegrał z późniejszym srebrnym medalistą - Dawidem Hyptą. Wygrane z Filipem Wahl-Manieckim oraz Jakubem Szmatlichem dały mu prawo walki o brązowy medal z Igorem Błaszczakiem. Niestety w tej walce musiał uznać wyższość przeciwnika.

4 Memoriał Józefa Wiśniewskiego sprowadza do Bytomia najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej. Turniej ten jest organizowany aby uczcić pamięć twórcy największych sukcesów Czarnych Bytom, trenera i wieloletniego prezesa bytomskiego klubu.