Złoty medal Zuzanny Łogożnej w Pucharze Polski U17

• 13 listopada 2017

To był udany weekend dla naszych juniorów i juniorek młodszych. Zuzanna zwycięża wszystkie swoje walki i zdobywa I miejsce w XVI International Baltic Judo Cup w Gdyni w kat. do 57 kg. W klasyfikacji punktowej kobiet Polonia Rybnik uplasowała się na 3 miejscu w Polsce.

Niedziela zapowiadała się obiecująco. Zuzanna Łogożna po zdobyciu 3 miejsca w Pucharze Polski w Oleśnicy oraz 2 miejsca w WJO jechała na Puchar Polski jako kandydatka do medalu. 1 walka to pojedynek z Martyną Glubiak z Bytomia. Walka półfinałowa to wygrana z Weroniką Nędzyk reprezentującą klub z Poznania. Pojedynek o złoty medal i tytuł zwyciężczyni Pucharu Polski w Gdyni rozegrał się z zawodniczką klubu UKS Olimp Nowa Sól - Agatą Pałką. W kategorii wagowej do 57 kg startowało 16 zawodniczek.

W Gdyni oprócz złotego medalu, Karolina Mika w kat. do 48 kg oraz Wiktoria Szczepańska w kat. powyżej 70 kg zajęły 5 miejsce. Karol Kuczera w kat. do 50 kg zdobył 7 miejsce. Międzynarodowy Turniej Judo gościł w tym roku wielu zawodników z krajów europejskich, a zawody były rozgrywane aż na 7 matach. W tej kategorii wiekowej startowało łącznie 269 zawodników i zawodniczek. Zuzia już za tydzień wystartuje w Gyor Cadet European Cup 2017.