5 miejsce Agaty Perenc na Grand Prix w Hadze

• 18 listopada 2017

17 listopada zawodniczka KS Polonia Rybnik uplasowała się na wysokiej 5 pozycji na prestiżowym Grand Prix w Holandii. Agata może zapisać na swoim koncie 252 pkt. do IJF World Ranking List i aktualnie zajmuje 21 pozycję w rankingu światowym.

W piątek Agata została rozstawiona jako numer 4 w drabince turniejowej. Pierwszą walkę wygrała przez wazari z reprezentantką Niemiec - Miriam Schneider. W następnym pojedynku o prawo walki w półfinale pewnie wygrała przez 2 wazari z Chelsie Giles z Wielkiej Brytanii.

W półfinale Grand Prix czekała na nią utytułowana zawodniczka, Mistrzyni Europy U23 - Distria Krasniqi z Kosowa. Niestety Agata przegrała ten pojedynek i mogła przygotować się do walki o 3 miejsce z belgijką Charline Van Snick. Zawodniczkom nie udało się rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść w regulaminowym czasie walki, obie miały na tablicy wyników po wazari. W 35 sekundzie dogrywki to Agata dała się zaskoczyć i musiała uznać wyższość zawodniczki z Belgii, która wygrała w tym sezonie Grand Slam w Abu Dhabi.

Pierwsze miejsce na Grand Prix zdobyła pogromczyni Perenc - Distria Krasniqi, która w finale wygrała z Estrella Lopez Sheriff z Hiszpanii. Drugie 3 miejsce zdobyła Urantset Munkhbat z Mongolii.

Agata ten sezon może uznać za bardzo udany. Perenc w tym sezonie stawała na najwyższym stopniu podium na European Open Bucharest. Zdobyła medale m.in. na Grand Prix w Taszkiencie i European Open Minsk. Systematyczność w wygrywaniu kolejnych walk pozwoliło jej na poprawienie swojej pozycji w rankingu światowym. Jest to też bardzo dobry prognostyk na 2018 rok, w którym rozpoczynają się kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.