Polonia Rybnik dzisiaj

Od dokładnie 30 lat Polonia Rybnik istnieje na sportowej mapie Rybnika. W tym czasie wyszkoliła wielu znakomitych judoków. My jednak nie patrzymy się w tył, a skupiamy się na przyszłości i pracy, która musimy wykonać.

Nasz klub to nie tylko pojedynczy zawodnicy i pojedyncze sukcesy, ale przede wszystkim ogromne zaplecze. W tej chwili trenuje w Polonii przeszło 300 osób, w czterech lokalizacjach. To jest jeden z większych klubów w naszym miesicie. Dzisiaj oprócz tego, że startujemy w zawodach z sukcesami, to pracujemy już na wyniki, które pojawią się za kilka lat. Już teraz myślimy o igrzyskach olimpijskich 2024. Mamy naszych wychowanków, którzy występili na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Stworzyliśmy piramidę, gdzie na górze są nasi medaliści, a na dole młodzi adepci.

Szkolimy dzieci już od 5. roku życia. Zajęcia z najmłodszymi to bardziej ćwiczenie ciała. Warto podkreślić, że u nas odbywa się to w komfortowych warunkach, na miękkich matach. Naszym głównym zajęciem są jednak treningi z młodzieżą. Już od 12. roku życia zawodnicy maja treningi z duża dawka zajęć specjalistycznych. Poznają techniki judo. Zaczynają również toczyć pojedynki. Naprawdę poważne judo zaczyna się w wieku 15 lat.

Jesteśmy przekonani, że nasz klub dalej będzie się rozwijał. Mamy wizje rozwoju, hierarchię wartości, którą przestrzegamy i cele konsekwentnie realizowane. Chcemy odnosić sukcesy razem z Miastem Rybnik. Mamy wiele wspaniałych osób nas wspierających, mamy w końcu rodziców, którzy nam ufają i przyprowadzają do nas swoje dzieci. Wiemy, że w pojedynkę niczego nie da się zrobić, a można to zrobić tylko w zespole.

Jako klub zrobiliśmy dużo, żeby mieć taką atmosferę, takich szkoleniowców, takie sprzyjające nam otoczenie zewnętrzne, aby móc odnosić sukcesy sportowe. Mamy bardzo zdeterminowanych zawodników, bardzo zaangażowanych – z najwyższej półki trenerów. Jesteśmy przekonani, iż judo jest tą dyscypliną, która najwszechstronniej rozwija młodego człowieka.

 

Dlatego warto rozpocząć JUDO w Polonii Rybnik!