Julia Kowalczyk ze srebrnym medalem w Australii

• 4 listopada 2019

Świetne wieści z australijskiego Perth. Srebrny medal w turnieju Oceania Open wywalczyła Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik. Mało tego, zarówno ona jak i Agata Perenc mają na dzień dzisiejszy kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku!

Brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk (57 kg) zajęła drugie miejsce w turnieju Oceania Open w Perth. W finale dżudoczka Polonii Rybnik przegrała przez waza-ari ze Słowenką Kają Kajzer. Wcześniej Kowalczyk pokonała m.in. Annę Borowską (Kejza Team Rybnik) i Tajwankę Lien Chen-Ling.

Na siódmej pozycji zawody w Perth zakończyła Agata Perenc(52 kg), która systematycznie zbiera punkty zarówno z tego występu, jak i poprzednich startów w Abu Dhabi Grand Slami Brasilia Grand Slam.

Warto dodać, że Kowalczyk i Perenc posiadają na dzień dzisiejszy kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku.