Złoty i srebrny medal naszych zawodników na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Poznaniu!

• 17 grudnia 2020

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdroju złoty medal w kat. wag. do 66 kg zdobył Dawid Szulik. W miniony weekend na Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu również złoty medal ale w kat. wag. do 60 kg zdobył jego młodszy o 2 lata brat Szymon. Srebrny medal w kat. wag. do 46 kg zdobył Adrian Stefanski. Kategoria wagowa do 60 kg była najliczniej obsadzoną na tych Mistrzostwach, wystartowało w niej 74 zawodników, ogółem w Poznaniu wystartowało 459 judoków; 143 dziewczeta i 316 chłopców.

Zloty medal Szymona i srebrny Adriana dał Polonii w łącznej klasyfikacji medalowej Mistrzostw (młodziczki + młodzicy) 4. miejsce wspólnie z UKS Galeon Gdynia. Klasyfikację medalową łączną wygrali judocy GKS Czarni Bytom zdobywając 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali. Wyniki MP Młodzików w Poznaniu: Polski Zwiazek Judo (pzjudo.pl)