Fot. Czy akcja Julii powinna zostać oceniona ? Trener Zagrodnik wskazuje, że tak.

Bez sukcesów ale z jeszcze większym apetytem na udany start w Igrzyskach Olimpijskich TOKIO 2020

  • 8 czerwca 2021

Bez sukcesów ale z jeszcze wiekszą nadzieją na udany start czekać będziemy na występ Agaty i Julii w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - TOKIO 2020.

Wczoraj i dzisiaj na tatami László Papp Budapest Sports Arena występowały nasze czołowe zawodniczki: wczoraj Agata Perenc, dzisiaj Julia Kowalczyk. Chociaż nie mogliśmy przeżywać jak dwa lata temu w Tokio radości ze zdobytego medalu Julii to start zarówno Agaty jak i Julii daje nam podstawę oczekiwania sukcesów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w lipcu br. 

Wczoraj Agata (24 WRL) stoczyła twardy, wyrównany pojedynek ze znacznie wyżej sklasyfikowaną zawodniczką gospodarzy Pupp Reką (18 WRL). Niestety w doliczonym czasie musiała uznać wyższość swojej rywalki. Widać jednak wiekszą determinację Agaty, widać siłę, która daje nadzieję na dobry występ w Tokio. Chociaż ogłoszenie listy zawodników zakwalifikowanych do startu w IO w TOKIO przez Światową Federację Judo nastąpi dopiero 28 czerwca to już dzisiaj - po zakończeniu rywalizacji Mistrzostw Świata w kat. wag. 52 i 57 kg - wiemy, że zarówno Agata jak i Julia na 100% mają zdobytą kwalifikację bezpośrednią do stary w IO w TOKIO 2020.

walka Agaty z Pup Reką (HUN): 

Startująca dzisiaj w kat. wag. 57 kg Julia (14 WRL) w pierwszym swoim pojedynku pokonała reprezentantkę Uzbekistanu AMINOVA Shukurjon (160 WRL), zobacz walkę: 

W kolejnym pojedynku przeciwniczką Julii  była GJAKOVA Nora (4 WRL) zawodniczka z Kosowa. W tym niezwykle trudnym, twardym pojedynku pełnym zwrotów akcji ostatecznie zwyciężyła reprezentantka Kosowa. Zobaczyliśmy w pojedynku z Norą GJAKOVĄ, waleczną, głodną sukcesów Julię. Liczymy na ten sukces w TOKIO.

Pojedynek byłej (Julia Kowalczyk) brązowej medalistki Mistrzostw Świata z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Świata - ostatecznie Nora GJAKOWA zdobyła w Budapeszcie brązowy medal. 

 

Jutro 09.06 (wtorek) powitamy nasze dziewczyny w Rybniku. Będą z nami zaledwie kilka dni, bo już 16 czerwca rozpoczynają ostatnie przygotowania do Igrzysk: 

- camp w Zakopanem - 16-21.06,

- camp olimpijski w Samorin (Słowacja) - 21-27.06,

- zgrupowanie w Zakopanem - 1-11.07,

17 lipca wylot do Tokio. Tam 25.07 start w IO w TOKIO 2020 Agaty Perenc; 26.07. start w IO w TOKIO 2020 Julii Kowalczyk. Trzymamy kciuki za wszystkich polskich olimpijczyków !!