Fot. 5. miejsce Zuzi Łogożnej w Pucharze Europy Juniorek i Juniorów w Sarajevie.

Sarajevo i Bochnia to miejsca startów naszych zawodników w miniony weekend.

  • 20 czerwca 2021

Puchar Europy Juniorek w Sarajevie to miejsce pierwszego, międzynarodowego, tegorocznego startu Zuzi Łogożnej. Nasza aktualna mistrzyni Polski Juniorek i wicemistrzyni Mistrzostw Polski Seniorek po niezwykle zaciętych pojedynkach ostatecznie uplasowała się na wysokim 5. miejscu w stawce 23 zawodniczek. Ogółem w Sarajevie wystartowało 267 zawodników z 24 krajów. W decydujacym o brązowym medalu pojedynku Zuzia po niezwykle zaciętej walce, w dogrywce uległa zawodniczce z Niderlandów NALBAT Emma.

Zobacz pojedynek:

 

Startująca w Sarajevie reprezentacja Polski Juniorów i Juniorek przywozi 1 srebrny - Michał Kowalczyk, 73 kg i 3 brazowe medale - Katarzyna Sobierajska, 70 kg, Kinga Wolszczak, +78 kg i Jakub Sordył +100 kg.

Wyniki Pucharu Europy w Sarajevie: Results - IJF live

Gdy Zuzia walczyła o kwalifikację na wrześniowe Mistrzostwa Europy Juniorek w Luksemburgu siódemka naszych młodych judoków startowała w XIII Miedzynarodowym Turnieju Judo w Bochni. W licznie obsadzonym turnieju wystartowało 362 zawodników z 32 klubów z całej Polski. W tym doborowym towarzystwie najlepiej z naszych spisał się Miłosz Ratajczak, który w kat. do 42 kg M16 (młodzików) zdobył złoty medal, brazowy medal w kat. wag. 73 kg młodzików zdobył Mateusz Jelonek.

Piąte miejsca zdibyli: Ola Kubina, Wiktoria Mołdrzyk i Igor Gabriel.

Startujący Kamil Duda i Dawid Martis nie sprostali swoim rywalom i tym razem musieli uznać ich wyższość. 

Wyniki XIII Międzynarodowego Turnieju Judo w Bochni: http://judostream.eu/20210619-20/

 

Galeria