Fot. Reprezentacja Polski na IO w Tokio 2020 podczas uroczystości wręczenia nominacji olimpijskich przez wiceprezesa PZ Judo Juliusz Kowalczyka i dyrektora sportowego PZ Judo dr Adama Maja. Na zdjęciu brak jest Beaty Pacut i Roberta Krawczyka przebywających na

Trwają intensywne przygotowania do startu w IO w Tokio 2020

  • 6 lipca 2021

Piątka reprezentantów Polski na IO w Tokio 2020: Agata Perenc -52kg, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2019 Julia Kowalczyk -57kg, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017 i Mistrzostw Europy 2014 Agata Ozdoba-Błach -63kg, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2016 Piotr Kuczera -90kg i Maciej Sarnacki +100 kg. intensywnie porzygotowuje się do startu w IO w Tokio w Zakopanem. Na zgrupowaniu brakuje tylko złotej medalistki Mistrzostw Europy w 2021 r. Beaty Pacut, która aktualnie wraz ze swoim trenerem Robertem Krawczykiem przygotowuje się indywidualnie do startu na campie w Kienbau w Niemczech. Dla startującej w wadze 52 kg Agaty Perenc będzie to najważniejszy start w jej długiej pełnej sukcesów karierze sportowej. W tej wadze na IO w Tokio wystartuje 29 zawodniczek. W wadze 57 kg wystartuje w Tokio 25 zawodniczek reprezentantek 25 krajów. To pierwszy w sportowej karierze olimpijski start zarówno dla Agaty jak też dla Julii. Agata starując 25 lipca w Tokijskim Budokan Arena będzie pierwszą wychowanką rybnickiego klubu, która wystartuje na IO w dyscyplinie judo. Dzień później 26 lipca wystartuje Julia Kowalczyk. Budokan Arena jest miejscem szczęśliwym dla Julii. To tutaj niespełna dwa lata temu zadziwiła świat judo przebojem, po pięknych pojedynkach zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorek. 

Zdobywając olimpijski paszport Agata i Julia potwierdziły prezentowany wysoki poziom sportowy co musiały udowodnić w długim, trwajacym 3 lata procesie kwalifikacyjnym do IO w Tokio 2020.

Oficjalny już skład Reprezentacji Polski w Judo na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 zatwierdzony decyzją Zarządu PZ Judo w dniu 1.07.2021 r.

- Agata Perenc, -52 kg, 24 miejsce w rankingu Światowej Federacji Judo (WRL),

- Julia Kowalczyk, -57 kg, 14 miejsce WRL,

- Agata Ozdoba - Błach, - 63 kg, 21 miejsce WRL,

- Beata Pacut, - 78 kg, 16 miejsce WRL,

- Piotr Kuczera, - 90 kg, 32 miejsce WRL,

- Maciej Sarnacki, +100 kg, 26 miejsce WRL.

- Mirosław Błachnio, Trener Główny Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn,

- Paweł Zagrodnik, Trener Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn,

- Łukasz Błach, Trener współpracujący,

- Robert Krawczyk, Trener współpracujący,

- Mikołaj Trześniewski, fizjoterapeuta,

- Juliusz Kowalczyk, Wiceprezes Polskiego Związku Judo, Kierownik Reprezentacji.

Już 17 lipca pierwsza grupa w której znajdować się będą zawodniczki Agata Perenc, Julia Kowalczyk, Agata Ozdoba - Błach oraz trenerzy Mirosław Błachnio, Paweł Zagrodnik, Łukasz Błach i fizjoterapeuta Mikołaj Trześniewski wylatuje do Tokio i zamieszka w wiosce olimpijskiej. W kolejnych dniach zgodnie z harmonogramem wylatywać będą kolejni zawodnicy, trenerzy. Juliusz Kowalczyk, Wiceprezes PZ Judo dołaczy do naszej Reprezentacji 21 lipca.

Trzymajmy kciuki za Naszą reprezentację !!!

Partnerzy