Udany start zawodników Polonii w Brno Cup 2017

• 18 września 2017

Podczas gdy Julia cieszyła się ze zdobycia brązowego medalu na MEJ, nasi juniorzy młodsi oraz młodzicy wystartowali w turnieju Brno Cup.

W drugim co do wielkości czeskim mieście corocznie odbywa się jeden z największych turniejów dla tej grupy wiekowej. W tym roku wystartowało łącznie kilkaset zawodników z całej Europy Środkowej. Nie mogło tam zabraknąć naszych zawodników, którzy mogą pochwalić zdobyciem 5 medali. W sobotę krążki zdobyły Zuzanna Łogożna (57kg) i Natalia Kuczek-Feć (48kg). Natomiast w niedzielę na podium stanęli Karolina Mika (48kg), Dawid Szulik (55kg) i Marcin Gardian (42kg).

W pierwszy dniu w kategorii junior młodszy najlepiej spisała się Natalia Kuczek-Feć. Natalia wygrała wszystkie swoje walki i mogła cieszyć się ze złotego medalu. Brązowy medal wywalczyła Zuzia Łogożna wygrywając w ostatniej walce z zawodniczką z Czech - Vanda Pospisilova.

W drugim dniu startu naszych młodzików najlepiej z całej drużyny spisał się Dawid Szulik, który w tym dniu wywalczył złoty medal. W jego wadze na liście pojawiło się ponad 50 zawodników. Po drodze do medalu wygrał m.in. z aktualnym mistrzem Czech. W finale pewnie pokonał Chorwata - Rokko Torre. Srebrny medal zdobyła Karolina Mika, która z powodu kontuzji zrezygnowała z dalszej walki w finale z Teresa Svobodova. Świetnie spisał się także Marcin Gardian - zdobywca 3 miejsca. W decydującej walce zwyciężył z Tomas Meixner z Czech. Świetnie tego dnia pobił się również Kacper Marszolik, który zdobył 5 miejsce. Mimo, że Kacper byl tuż za podium to jego walki to dobra zapowiedź na przyszłość, a do medalu niewiele zabrakło.

Trenerzy Ariel Kuśka oraz Krzysztof Mika mogą być zadowoleni ze swoich zawodników. Zdobycie tych medali to dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz zawody rangi Pucharu Polski dla kategorii juniora młodszego. Pomimo, że nie wszyscy zdobyli medale to widać, że okres wakacyjny został naprawdę dobrze przepracowany. Kilku osobom niewiele zabrakło do zdobycia medalu, a trenerzy już zapowiedzieli start w tych zawodach w 2018.