Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Młodzików za nami

  • 27 listopada 2021

Piątka naszych zawodników: Żemła Patryk-46 kg, Gabriel Igor-55 kg, Stefański Adrian-55 kg, Szulik Szymon-66 kg, Jelonek Mateusz-73 kg z trenerem Krzysztofem Miką wyruszyła w dniu wczorajszym do Piły by wystartować w najważniejszej dla nich imprezie sportowej roku - Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo. 

W ubiełorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Poznaniu medale zdobyli: złoty - Szymon Szulik w kat wag 60 kg i srebrny - Adrian Stefański w kat 46 kg.

W dniu dzisiejszym pierwsza trójka naszych zawodników: Żemła Patryk, Gabriel Igor i Adrian Stefański stanęła do rywalizacji. Wielką niespodziankę sprawił najmłodszy ze startujących naszych zawodników Patryk Żemła,który w rywalizacji 16 zawodników swojej kategorii wagowej po dwóch zwycięskich pojedynkach zajął wysokie 7. miejsce. Zobacz listę walk kat. wag. do 46 kg: MP MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK 27-28.11.2021 PIŁA (judostream.eu) . Startujacy w kat 55 kg Igor Gabriel po dobrym wyrównanym pojedynku uległ zawodnikowi z klubu KUMA Warszawa Jakubowi Grubelskiemu i odpadł z dalszej rywalizacji. W tej samej kategorii wagowej 55 kg wystartował ubiegłoroczny wicemistrz Polski Młodzików w kat. 46 kg Adrian Stefański. Pierwszy pojedynak Adriana to powtórka ubiegłorocznego finału kat. wag. 46 kg. Tym razem po wyniszczającym, trwającym blisko 10 min pojedynku lepszym okazał się Adrian. Zwycięstwo okupił ekstremalnym wysiłkiem co widoczne było w kolejnych pojedynkach. Ostatecznie po cztrech wygranych i dwóch przegranych pojedynkach Adrian podobnie jak Patryk uplasował się na wysokim 7. miejscu w gronie 51 zawodników startujących w tej kat. wagowej. Zobacz listę walk kat. wag. do 55 kg: MP MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK 27-28.11.2021 PIŁA (judostream.eu)

W dniu jutrzejszym dopingować bedziemy ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików Szymona Szulika - 66 kg i debiutującego w mistrzostwach Polski Mateusza Jelonka. Trzymamy kciuki.

Walki można oglądać na stronie: judostream.eu

Zespół KS Polonia