Fot. Szymon Szulik poza zasięgiem rywali w Mistrzostwach Polski Młodzikó w Pile

Szymon Szulik poza zasięgiem rywali

  • 28 listopada 2021

Startujący drugiego dnia Mistrzostw Polski Młodzików w Pile Szymon Szulik ( kat. wag. 66 kg) wygrał kolejno sześć pojedynków i obronił tytuł Mistrza Polski Młodzików zdobyty w ubiegłym roku w Poznaniu. Szymon to młodszy o dwa lata brat utytułowanego już Dawida Szulika m. in. tegorocznego brązowego medalisty Mistrzostw Europy Kadetów. Szymon to też ubiełoroczny mistrz Polski Młodzików z kat. wag. 60 kg i srebrny medalista rozegranego niespełna miesiąc temu Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu. 

W Pile podopieczny trenerów Pawła Zagrodnika i Krzysztofa Miki w klubie i trenera Tomasza Jopka w kadrze narodowej tego dnia nie miał sobie równych i potwierdził wysokąklasę sportową. Pokonanie 6. -ciu przeciwników, którzy stanęli mu na drodze do medalu w sześciu roztrzygniętych przed czasem pojedynkach zajęło mu 9 min 19 sek. Statystyki pojedynków Szymona Szulika: MP MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK 27-28.11.2021 PIŁA (judostream.eu)

Startujący tego samego dnia w kat.wag. 73 kg Mateusz Jelonek musiał uznać wyższość swojego przeciwnika już w pierwszej walce i pożegnał się z turniejem.

Statystyki Mistrzostw Polski Młodzików w Pile: MP MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK 27-28.11.2021 PIŁA (judostream.eu)

Statystyki ze strony PZ Judo: Polski Zwiazek Judo (pzjudo.pl)

Partnerem Dawida Szulika w rozwoju jego kariery sportowej jest Hossa Sp. z o. o. Działania społeczne | Hossa Sp. z o.o.

Zespół KS Polonia