8. medal Mistrzostw Polski Seniorek dla Perenc

• 25 września 2017

Agata Perenc wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski, które miały miejsce w Opolu. To już jej 8 medal na najważniejszej imprezie seniorskiej i 15 medal biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe.

Agata Perenc po krótkim wypoczynku po Mistrzostwach Świata Seniorek, gdzie uplasowała się w pierwszej 16-stce chciała zakończyć cykl startów w 2017 zdobywając medal na Mistrzostwach Polski. W turnieju indywidualnym przywiozła 3. miejsce, natomiast razem z drużyną AZS AWF Wrocław zdobyła 2. miejsce. Pragnęła przywieźć 4 złoty medal z startu indywidualnego. Tym razem się nie udało, brakło bardzo niewiele.

W sobotę Agata rozpoczęła zawody od wygranej przez ippon z Dominiką Mróz. Dzięki wygranej w 1 rundzie trafiła do ćwierćfinału gdzie również wygrała przez ippon z Żanetą Rerutko. Tym samym Agata trafiła do półfinału. Pierwszy półfinał wygrała Karolina Pieńkowska z klubu AZS UW Warszawa. Aby zawalczyć w finale musiała wygrać z Klaudią Cieślik z Wolbromia. W regulaminowym czasie żadnej z zawodniczek nie udało się zdobyć punktów. Doszło do dogrywki, gdzie niestety Agata otrzymała karę shido. Tym najmniejszym punktem w JUDO przegrała półfinał i pozostał jej bój o 3. miejsce. Tam zdecydowanie wygrała przez ippon z Aleksandrą Kaletą – koleżanką klubową Cieślik. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Pieńkowska, drugie 3. miejsce trafiło do Dominiki Mróz.

W niedzielę turniej drużynowy to start razem z drużyną AZS AWF Wrocław. Wrocławski zespół przegrał w finale z klubem GKS Czarni Bytom i musiał zadowolić się srebrnym medalem. 3. miejsce wśród kobiet zdobył zespół AZS AWFiS Gdańsk.

W Mistrzostwach Polski Seniorek w Opolu nie startowała brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w Mariborze - Julia Kowalczyk. Niestety choroba wyeliminowała Julię z możliwości obrony złotego medalu z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorek w kategorii do 57 kg.