Wyróżnienie dla Julii Kowalczyk za brąz Mistrzostw Europy Juniorek

• 27 września 2017

Julka Kowalczyk podczas Mistrzostw Polski Seniorów/ek w Opolu, które miały miejsce od 22.09 do 24.09 otrzymała z rąk Jacka Zawadki - prezesa PZJudo list gratulacyjny. Wyróżnienie otrzymał również nasz trener - Ariel Kuśka.

Od piątku do niedzieli miały miejsce najważniejsze zawody rozgrywane w naszym kraju dla grup seniorskich. Była to również świetna okazja do podsumowania minionego roku dla Polskiego Związku Judo. Na imprezach mistrzowskich w 2017 Reprezentacja Polski w Judo zdobyła łącznie 5 medali w rywalizacji indywidualnej. Wśród nich była zawodniczka Polonii Rybnik. Stawia to nasz klub w wąskich gronie 4 klubów w Polsce, które mogą pochwalić się zdobytym medalem w zawodach tej rangi.

W kategorii juniorskiej brązowy medal Julii Kowalczyk w kat. do 57 kg był jedynym medalem zdobytym na Mistrzostwach Europy. W grupie kadetów 2 medale brązowe zdobyły Natalia Kropska oraz Nicola Szlachta. Kropska zdobyła również srebrny medal na Mistrzostwach Świata. Z kolei Agata Ozdoba wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata Seniorek rozgrywanych w Budapeszcie.

Julii pozostał jeszcze najważniejszy start w tym roku czyli Mistrzostwa Świata Juniorek w Zagrzebiu. Start kategorii do 57 kg zaplanowany jest na 19 październik. Polacy oprócz tych zawodów mają szansę zdobyć medal również na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Podgorlicy.