Zawody Warsaw Judo Open oraz Camp zawodników Polonii

• 4 października 2017

Od 30.09 do 01.10 w Warszawie odbył się największy turniej w tej części Europy - Warsaw Judo Open. Polonia Rybnik miała 7 swoich reprezentantów. Zdobyliśmy 2 medale, a część zawodników pozostała na Międzynarodowym Campie. Zawody zostały rozegrane na Torwarze - w miejscu, gdzie miały miejsce tegoroczne  Mistrzostwa Europy Seniorów.

Międzynarodowy Puchar Polski dla grup wiekowych U15, U17 i U20 za nami. Łącznie zgłoszonych zostało aż 1807 zawodników. Zuzanna Łogożna wywalczyła 2. miejsce w kat. do 57 kg, natomiast Natalia Kuczek-Feć 3. miejsce w kat. do 48 kg. Po stoczeniu aż 7 walk - Dawid Szulik wywalczył 7. miejsce. Po pierwszym dniu Polonia Rybnik została sklasyfikowana na 2. pozycji wśród klubów z Polski w kat. kobiet U17!

Sobota zapowiadała się obiecująco. W tym dniu zawody rozgrywane były dla grup U15M, U17W, U20M. W pierwszych 2 grupach mieliśmy swoich 5 reprezentantów. Najlepiej spisała się Zuzanna Łogożna, która wygrała walki kolejno z: Lytvynenko (UKR), Wennerland (SWE) i Nędzyk (POL). W walce półfinałowej zwyciężyła przez ippon z reprezentantką Czech - Anną Trinacta w 4 minucie walki. Walka finałowa odbyła się z Giulią Gonini z Włoch. Zuzia bliska była zdobycia punktów ale ostatecznie to reprezentanka Włoch zwyciężyła w tej walce.

Natalia Kuczek-Feć stoczyła walki z: Lenerciak (POL) i Gajdamakin (POL). W walce półfinałowej spotkała się z Koudelkowa (CZE), gdzie niestety uległa na ippon. W walce o 3. miejsce wygrała na ippon z Styrcz (POL) i mogła cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

68 zawodników - tyle osób zostało rozlosowanych w kat. do 55 kg U15. W tej wadze wystartował Dawid Szulik oraz Wojciech Mikszta. Zdecydowanie lepiej poszło Dawidowi który wygrywał walki kolejno z: Elizbarashvili (GEO), Lipard (EST) i Żakowski (POL). Kolejną walkę przegrał z późniejszym zycięzcą turnieju - Valerio Ferro (ITA) i trafił do repasaży. Tam wygrał jeszcze 2 walki z: Kuczyński (POL) oraz Batsian (BLR). W kolejnej walce niestety uległ reprezentantowi Węgier - Kovacs Atilla, który ostatecznie uplasował się na 3. pozycji. Wojciech Mikszta przegrał niestety 2 swoje walki, pierwszą z późniejszym finalistą Samuelem Brodtrager (AUT).

W wadze do 42 kg startował również Marcin Gardian. Marcin w tym dniu został sklasyfikowany na 9. pozycji wygrywając z Śpiewak (POL) i Zdanowski (POL). Uległ finaliście - Barczikay (HUN) oraz w repasażach zdobywcy 3. miejsca - Zimn (UKR).

Niedziela to start 2 naszych zawodników. W kat. do 48 kg U15 pierwszą walkę z reprezentantką Czech przegrała niestety Karolina Mika. Wójcik Bartosz w kategorii do 60 kg U17 wygrał z Kuksenko (UKR), a następnie przegrał z Kaulfus (CZE) i odpadł z zawodów.

Po zawodach odbył się Międzynarodowy Camp na którym uczestniczyła 4 naszych zawodników: Julia Kowalczyk, Zuzia Łogożna, Natalia Kuczek-Feć oraz Dawid Szulik. Nasi zawodnicy byli pod opieką naszego medalisty olimpijskiego, trenera Kadry Narodowej Kobiet - Mariana Tałaja. Przez 2 dni mieli okazję stoczyć pojedynki aby podnieść swój poziom sportowy. Kolejne walki sparingowe już za tydzień. W Oleśnicy pod Wrocławiem nasi zwodnicy również będą mieli okazję powalczyć na tatami ze swoimi rówieśnikami.