Julia Kowalczyk wicemistrzynią Polski

• 25 listopada 2023

W dzisiejszych zawodach w Katowicach wicemistrzynią kraju została Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik.

W Katowicach kolejny medal mistrzostw Polski zdobyła Julia Kowalczyk (57 kg). Dżudoczka Polonii Rybnik pewnie wygrała dwie pierwsze walki, ale w finale musiała uznać wyższość Arlety Podolak z Gwardii Warszawa. Tym samym rybniczanka została wicemistrzynią Polski.

Bardzo dobry start w mistrzostwach kraju zaliczyła Urszula Hofman (+78), która w 2022 roku została zawodniczką Polonii. 28-letnia dżudoczka wygrała wszystkie swoje trzy walki i zdobyła złoty medal.

W mistrzostwach Polski w kategorii wagowej 81 kg walczył Szymon Panek. Dżudoka Polonii wygrał pierwszą walkę, ale w drugiej zanotował porażkę i pożegnał się z turniejem.