Karolina Mika oraz Dawid Szulik brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików

• 18 października 2017

Karolina Mika w kat. do 48 kg i Dawid Szulik w kat. do 55 kg to teraz aktualni medaliści Mistrzostw Polski. Marcin Gardian zdobył 5 miejsce. W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski dla grupy Młodzików. Na najważniejszej imprezie w tej kategorii wiekowej nie mogło zabraknąć zawodników Polonii Rybnik. Nasz klub miał 8 reprezentantów.

Karolina Mika rozpoczęła zawody od przegranej z późniejszą finalistką tej kategorii - Natalią Łukasiewicz. Zgodnie z system rozgrywania zawodów trafiła do repasaży gdzie nie miała tego dnia już sobie równych. Wygrane kolejno z: Natalią Kostką, Pauliną Leks i Karoliną Tomaszewską zapewniły naszej zawodniczce prawo walki o brązowy medal. W walce o medal wygrała z zawodniczką z Bochni - Mają Twardowską.

Dawid Szulik był kandydatem do zdobycia medalu w Mistrzostwach Polski. W jego kategorii wagowej zostało zgłoszonych aż 55 zawodników. Dawid wygrał swoje 3 pierwsze walki. W walce o mistrza ćwiartki i tym samym prawo walki w półfinale przegrał z późniejszym wygranym tej kategorii - Adamem Majewskim z Warszawy. W repasażach już bez przeszkód wygrał wszystkie swoje pojedynki. Po wygranej walce o brązowy medal z Jakubem Kuczyńskim mógł się cieszyć z pierwszego medalu Mistrzostw Polski.

Na pochwałę zasługuje również Marcin Gardian, który w kat. do 42 kg wywalczył 5 miejsce. Marcin wygrał 4 walki, 2 natomiast przegrał. Zabrakło bardzo, bardzo niewiele.

Warto nadmienić, że Dawid Szulik i Marcin Gardian to zawodnicy, którzy są pierwszym rocznikiem Młodzika co bardzo cieszy. Mają bardzo dużą szansę również za rok zdobyć medale na MP. W zawodach startowali również: Dominik Róg, Kacper Marszolik, Wojciech Mikszta, Karolina Kapturska i Filip Goliński.