Fot. 7 zawodników wraz z trenerami Krzysztofem Miką i Arielem Kuśką reprezentowała nasz klub w pierwszego dnia w Suchym Lesie

3 medale pierwszego dnia XV Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo w Suchym Lesie

  • 25 marca 2018

565 zawodników z 83 klubów w tym siedmiu z naszego klubu, stanęło na starcie XV Miedzynarodowego Turnieju w Judo, który w dniach 24 i 25 marca odbywa się w Suchym Lesie k. Poznania.

W kategorii wiekowej do 14 lat Szymon Szulik  po 5 wygranych i 1 przegranym pojedynku uplasował się na 3 miejscu w kat. wagowej do 46 kg. W tej wadze rywalizowało 23 zawodników. To był nasz jedyny reprezentant w tej grupie wiekowej.

W kategori wiekowej do 16 lat reprezentowani byliśmy przez 6 zawodników, którzy zajęli następujące pozycje:

- Karolina Mika, 52 kg U16W - 3 miejsce. Karolina stoczyła ogółem 4 pojedynki, z czego 3 rozstrzygnęła na swoją korzyść.

- Panek Szymon, 42 kg U16M - stoczył 2 wyrównane lecz niestety przegrane pojedynki i ostatecznie nie został sklasyfikowany.

- Gardian Marcin, 46 kg U16M - 5 miejsce. Marcin jak zwykle niezwykle waleczny stoczył 5 pojedynków, z czego 3 rozstrzygnął na swoją korzyść. Kolejny bardzo dobry występ Marcina, do medalu zabrakło naprawdę niewiele...

- Marszolik Kacper, 60 kg U16M - stoczył jeden, niestety przegrany pojedynek i odpadł z turnieju.

- Szulik Dawid, 60 kg U16M - najwyższe dzisiejszego dnia 2 miejsce. Z 5 stoczonych pojedynków Dawid w czterech okazał się zwycięzcą. Przegrał dopiero w finale po trwajacym blisko 8 minut pojedynku.

- Mikszta Wojciech, 66 kg U16M - po dwóch wygranych i dwóch przegranych został ostatecznie sklasyfikowany na 9 miejscu w stawce 30 zawodników rywalizujacych w jego kategorii wagowej.

Pierwszy dzień jednego z największych krajowych turniejów judo zakończyliśmy z jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami. Dodając do tego jedno piate i jedno 9 miejsce to całkiem pokaźny dorobek uwzględniając silną stawkę rywali.

W niedzielę w Suchym Lesie startować będą Juniorki i Juniorzy Młodsi wśród nich 4 naszych zawodników.

Wiecej informacji oraz wyniki turnieju na stronie: www.wmtj.pl

Galeria