Złoto Pucharu Polski Juniorek Młodszych w Poznaniu - Suchym Lesie dla Zuzi Łogożnej!

  • 26 marca 2018

Startujaca drugiego dnia w Wielkopolskim Miedzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu - Suchym Lesie Zuzia Łogożna po pieciu zwycięskich pojedynkach zajęła I miejsce i stanęła na najwyższym stopniu podium. 

Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo z uwagi na corocznie silną międzynarodową i krajową obsadę rozgrywany był w randze Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. To też turniej bedący jedną z kwalifikacji do kadry narodowej PZ Judo w kategorii wiekowej do 18 lat na drugie półrocze.  Po sukcesach wczorajszego dnia; 1 srebrnym (Dawida Szulika), 2 brązowych medalach ( Karoliny Miki i Szymona Szulika) oraz 5 miejscem Marcina Gardiana liczyliśmy na dobry występ naszych juniorów młodszych. Ostatecznie wystapiliśmy w czteroosobowym składzie z liderką Zuzanną Łogożną (57 kg) m. in. 9 zawodniczką niezwykle silnie obsadzonego Pucharu Europy w Zagrzebiu (CRO).

Zuzia nie zawiodła nas. Po pieciu emocjonujacych, stojacych na wysokim poziomie pojedynkach mogliśmy cieszyć się ze złotego medalu pierwszego w tym roku Pucharu Polski Juniorek Młodszych.

Startujący tego dnia w zawodach Karol Kuczera (55 kg), Natalia Kuczek-Feć (52kg) i Karolina Mika (52 kg) mimo dużej determinacji nie mogli jak Zuzia cieszyć się sukcesem. Niemniej dla nich najważniejszym startem bedzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w roku bieżącym odbedzie się w pierwszych dniach czerwca w Pile.

Zwycięska Zuzia już 8 kwietnia wystartuje na kolejnym Pucharze Europy Kadetów, tym razem w Berlinie.

Trzymajmy kciuki :)