Agata Perenc Mistrzynią Polski

• 8 października 2017

Agata Perenc zdobyła złoty medal 62. mistrzostw Polski seniorów w Warszawie. Brąz wywalczyła Julia Kowalczyk.

Podczas zawodów w Warszawie mistrzynią Polski w kat. 52 kg została Agata Perenc z Polonii Rybnik: – 5 mocnych walk, wszystkie zakończone przed czasem, czyli na ippon. To był męczący i piękny dzień. Ale nie ma odpoczynku, 3 dni treningów w klubie i w środę wylot do Meksyku na Grand Prix – napisała na swoim profilu Perenc, dla której był to czwarty mistrzowski tytuł w karierze, a łącznie dziewiąty już medal MP w najważniejszej grupie wiekowej. Złoty krążek otrzymał również trener Ariel Kuśka.

W kategorii do 57 kg Julia Kowalczyk po 3 wygranych i jednej przegranej walce w półfinale uplasowała się na 3 pozycji. Na drodze do finału stanęła jej Arleta Podolak, która w całym turnieju wywalczyła złoto.

Polonia Rybnik uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej wśród kobiet co potwierdza, że nasz klub znajduje się w czołówce klubów sportowych judo w Polsce. W klasyfikacji uwzględniającej również seniorów, rybnicka Polonia została sklasyfikowana na 7 pozycji w kraju