-52kg: Agata Perenc ze srebrem Grand Prix Cancun

  • 13 października 2018

Agata dotarła aż do finału IJF World Judo Tour w Meksyku. Nasza pięciokrotna już medalistka zawodów z cyklu Grand Prix spotkała się w finale z brązową medalistką Hohhot Grand Prix Ana PEREZ BOX (ESP).

 

To był zdecydowanie mocny dzień w wykonaniu zawodniczki KS Polonia Rybnik, która w ubiegłym tygodniu wywalczyła swój 4 tytuł Mistrzyni Polski w Warszawie. Dla naszej zawodniczki był to drugi IJF final po równie wielkim sukcesie w Tashkent Grand Prix, gdzie Agata również zdobyła swój srebrny medal.

 

W drodze do półfinału pokonała na ippon Brillith GAMARRA CARBAJAL (PER) oraz Alesya KUZNETSOVA (RUS) - srebrną medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.

 

W pierwszym półfinale złota medalistka Sarajevo European Cup Fabienne KUCHER (SUI) została skontrowana przez PERENC w te-waza na ippon 56 sekund przed końcem walki.

 

Finał rozstrzygnął się na korzyść PEREZ BOX, dla której był to pierwszy złoty medal w zawodach z cyklu Grand Prix. Zawodniczka z Hiszpanii rzuciła na waza-ri PERENC i nie dała już odebrać sobie przewagi do końca wielkiego finału w Meksyku.

 

Dla Polski był to jedyny tego dnia medal w Cancun. Srebrny medal PERENC uplasował naszą reprezentację na 7 miejscu w klasyfikacji medalowej - a Agacie pozwolił na dodanie 490 pkt. do rankingu światowego WRL i przybliża ją powoli do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Kolejny start Agaty to szczęśliwe już dla niej Tashkent Grand Prix - start 9 listopada 2018.

 

 

Finał

PERENC, Agata (POL) vs PEREZ BOX, Ana (ESP)   

 

Wyniki końcowe

1. PEREZ BOX, Ana (ESP)

2. PERENC, Agata (POL)

3. RAMOS, Joana (POR)

3. TSCHOPP, Evelyne (SUI)

5. PIENKOWSKA, Karolina (POL)

5. KOCHER, Fabienne (SUI)

7. KUZNETSOVA, Alesya (RUS)

7. DELGADO, Angelica (USA)